انتخاب وب سرور مناسب برای هاستینگ وردپرس

Sushians

عضو تایید شده
کاربر انجمن
درود
خسته نباشید
سه الی پنج سایت وردپرسی رو روی یک سرور لینوکسی(centos) میخوام هاست کنم.
بین دو وب سرور nginx و apache دو دل هستم.. البته میدونم nginx بسیار بهینه تر هست اما به نظر شما کدام میتونه بهترین انتخاب باشه؟
و همینطور نظرتون رو درباره apache_nginx هم بگید ممنون میشم.

farid

مدیر کل انجمن
عضو کادر مدیریت
مدیر کل انجمن
وب سایت
faraso.org
درود
خسته نباشید
سه الی پنج سایت وردپرسی رو روی یک سرور لینوکسی(centos) میخوام هاست کنم.
بین دو وب سرور nginx و apache دو دل هستم.. البته میدونم nginx بسیار بهینه تر هست اما به نظر شما کدام میتونه بهترین انتخاب باشه؟
و همینطور نظرتون رو درباره apache_nginx هم بگید ممنون میشم.
سلام
بهتر است nginx_apache استفاده کنید که هم از سرعت مناسب nginx استفاده کنید هم انعطاف پذیری و قابلیت های apache رو داشته باشید
کانفیگ nginx به تنهایی معمولا نیاز به tune کردن داره و نیاز به تجربه و دانش بیشتری خواهد داشت لذا توصیه بنده به شما nginx_apache است
دقت کنید اگر بخواید از Nginx تنها استفاده کنید نیاز است به ازای سایت هاتون رول های Nginx را براشون وارد کنید تا url هاتون بدرستی خوانده شوند
همچنین برای php handler باید از php-fpm استفاده کنید که بعضا خودش نیاز به tune کردن خواهد داشت

Sushians

عضو تایید شده
کاربر انجمن
سلام
بهتر است nginx_apache استفاده کنید که هم از سرعت مناسب nginx استفاده کنید هم انعطاف پذیری و قابلیت های apache رو داشته باشید
کانفیگ nginx به تنهایی معمولا نیاز به tune کردن داره و نیاز به تجربه و دانش بیشتری خواهد داشت لذا توصیه بنده به شما nginx_apache است
دقت کنید اگر بخواید از Nginx تنها استفاده کنید نیاز است به ازای سایت هاتون رول های Nginx را براشون وارد کنید تا url هاتون بدرستی خوانده شوند
همچنین برای php handler باید از php-fpm استفاده کنید که بعضا خودش نیاز به tune کردن خواهد داشت
خیلی ممنون بابت پاسخدهی
بنده nginx_apache رو از طریق دستورات رسمی دایرکت ادمین و custom build 2 نصب کردم منتهی ارور 503 رو دریافت کردم. حدس زدم از php-fpm باشه که دیدم درسته و از دایرکت ادمین چک کردم و php-fpm استاپ خورده. استارت هم که میزنم ارور میده و میگه نمیتونه اسکریپتشو پیدا کنه.

از ssh هم که میخوام php-fpm رو نصب کنم ارور nothing to do میده و نمیتونه پیداش کنه. ریپوزیتوری هاش رو هم اوکی کردم(epel va remi)
باز هم مشکل پا برجاست
به نظرتون چطور میتونم رفعش کنم؟

farid

مدیر کل انجمن
عضو کادر مدیریت
مدیر کل انجمن
وب سایت
faraso.org
خیلی ممنون بابت پاسخدهی
بنده nginx_apache رو از طریق دستورات رسمی دایرکت ادمین و custom build 2 نصب کردم منتهی ارور 503 رو دریافت کردم. حدس زدم از php-fpm باشه که دیدم درسته و از دایرکت ادمین چک کردم و php-fpm استاپ خورده. استارت هم که میزنم ارور میده و میگه نمیتونه اسکریپتشو پیدا کنه.

از ssh هم که میخوام php-fpm رو نصب کنم ارور nothing to do میده و نمیتونه پیداش کنه. ریپوزیتوری هاش رو هم اوکی کردم(epel va remi)
باز هم مشکل پا برجاست
به نظرتون چطور میتونم رفعش کنم؟
یکبار build all d کنید ببنید درست میشه یا خیر ضمن اینکه اگر nginx_apche هستید میتونید handler رو روی suphp بذارید این هندلر کمی کند تر است اما دردسر های کامپایل کمتری داره لذا اگر آشنایی کمتری دارید میتونید از این هندلر استفاده کنید

Sushians

عضو تایید شده
کاربر انجمن
یکبار build all d کنید ببنید درست میشه یا خیر ضمن اینکه اگر nginx_apche هستید میتونید handler رو روی suphp بذارید این هندلر کمی کند تر است اما دردسر های کامپایل کمتری داره لذا اگر آشنایی کمتری دارید میتونید از این هندلر استفاده کنید
./build all d
رو هم موقع نصب تست کردم ولی حل نشد.
چون برای یادگیری هم هست ترجیح میدم حلش کنم
اگر دیگ در نهایت به هیچ طریقی حل نشد پیشنهاد شمارو عملی میکنم.

راه دیگری برای حل این مشکل نیست؟

farid

مدیر کل انجمن
عضو کادر مدیریت
مدیر کل انجمن
وب سایت
faraso.org
./build all d
رو هم موقع نصب تست کردم ولی حل نشد.
چون برای یادگیری هم هست ترجیح میدم حلش کنم
اگر دیگ در نهایت به هیچ طریقی حل نشد پیشنهاد شمارو عملی میکنم.

راه دیگری برای حل این مشکل نیست؟
راه حل واحدی ندارد بیشتر تجربی است البته google هم کنید خیلی کمک می کند باید ببینید چه خطایی دارید و با توجه به خطا رفعش کنید

Sushians

عضو تایید شده
کاربر انجمن
عزیز suphp رو هم نصب و اوکی کردم.
این ارور رو میده -_-
Internal Server Error
Could not execute script "/home/{user}/domains/{domain}/public_html/index.php"

suPHP 0.7.2

farid

مدیر کل انجمن
عضو کادر مدیریت
مدیر کل انجمن
وب سایت
faraso.org
عزیز suphp رو هم نصب و اوکی کردم.
این ارور رو میده -_-
Internal Server Error
Could not execute script "/home/{user}/domains/{domain}/public_html/index.php"

suPHP 0.7.2
این خطا یک خطای کلی است بیشتر هم به خاطر خود فایل php است باید لاگ های سرور را بررسی کنید

بالا