رفع مشکل کرون جاب در WHMCS 6.0.1

شروع موضوع توسط AHMAD ‏Aug 9, 2015 در انجمن WHMCS

1. AHMAD

AHMAD ایران وب ادمین عضو کادر مدیریت ناظر انجمن

سلام

همانطور که می دانید ، در whmcs ورژن 6 ، تغییرات گسترده ای اعمال شده که یکی از آن ها تغییر مسیر کرون جاب می باشد.

در whmcs 6 کرون جاب در مسیر whmcsroot/crons/cron.php قرار دارد اما مشاهده شده که پس از تنظیم cronjob بر روی آدرس فوق در سرور ، فایل کرون اجرا نمی شود.

برای رفع این مشکل ، مراحل زیر را انجام دهید :

1 - به مسیر whmcsroot/crons بروید

2 - فایل config.php.new را به config.php تغییر نام دهید

3 - فایل config.php را باز کرده و کد زیر را مطابق با آدرس محل نصب whmcs خود تغییر دهید :

PHP:
    برای مشاهده محتوا بایستی ثبت نام کنید.
    4 - تغییرات را ذخیره کنید

پس از طی کردن مراحل فوق ، فایل کرون جاب شما به درستی اجرا خواهد شد.

موفق باشید

.

Mansour و cible از این پست تشکر کرده اند.
  2. drsherman

drsherman کاربر انجمن

من انجام دادم ولی همچنان تو این نسخه کران جاب اجرا نمیشه و تایم اوت داره احتمالاً...

3. farid

farid مدیر کل انجمن عضو کادر مدیریت مدیر کل انجمن

اسلام
    یکبار از محیط بش دستی اجرا کنید بینید در اجرای دستی هم خطا نداشته باشید گاها خطا برای مشکل دیگری است و ارتباطی با تایم اوت ندارد
    بهتر است برای اطمینان لاگ وب سرور ( آپاچی یا nginx یا ... ) را در ساعت اجرای کران جاب چک کنید ببینید خطای تایم اوت داشتید یا خیر

4. drsherman

drsherman کاربر انجمن

سلام، ممنون از راهنمایی شما، بله اجرا میشه، حتی بصورت دستی با آدرس وب ولی زمان میبره و دیباگ هم فعال خطایی ظاهر نمیشه...
    روی کران جاب سیپنل ما احتمالاً تایم اوت میشه که اجرا نمیشه...
    این مسیردهی که احمدآقا گفتن مربوط به زمانی هست که کران جاب رو در مسیری غیر از مسیر اصلی مثلاً خارج روت قرار داده باشیم کاربرد داره :)

با کرل هم تست کردم یه مدت اجرا میشد ولی الان از کار افتاده
    /usr/bin/curl http://site.com/crons/cron.php

فکر می کنم از مشکلات نسخه 6 و کاربران زیادی درگیرش شدن... در نهایت از سایت cron-job.org استفاده کردیم...

5. farid

اگر با دستورات php -q مشکل داشتید با فرمت GET یا wget میزدید چون دارید میگید از سایت cron-job داره اجراش میکنه در نتیجه باید با wget یا get از سرور خودتون هم اجرا شود

6. aaaaasss

aaaaasss عضو تایید شده کاربر انجمن

سلام ، دوستان بنده کران تنظیم کردم ، وقتی اجرا میشه تنها 1 فاکتور ارسال میکنه ، تیکت های قبل رو نمیبنده ، میشه راهنمایی کنید برای حلش؟

7. msm

msm عضو حرفه ای عضو کادر مدیریت ناظر انجمن

سلام
    بهتر تاپیک جدا باز کنید

8. farid

سلام
    احتمالا خطایی دارید لاگ های سرور و whmcs را چک کنید اگر در لاگ whmcs مقدار cronjob complte را مشاهده نمی کنید ناقص داره اجرا میشه کران جابتون
    دلیلش هم خطا در یکی از ماژول های یا addon ها که با کران جاب هوک دارند میتونه باشد

به اشتراک بگذارید

س