سوال در مورد ریدایرکت صفحات 404

شروع موضوع توسط msm ‏Nov 21, 2015 در انجمن آموزش سئو

 1. msm

  msm عضو حرفه ای عضو کادر مدیریت ناظر انجمن

  سلام
  از نظر سئو ریدایرکت صفحات 404 به شکل 301 بهتره یا 302 ؟
   
 2. AHMAD

  AHMAD ایران وب ادمین عضو کادر مدیریت ناظر انجمن

  سلام

  اگر به شکل 301 ریدایرکت کنید تمام اعتبار و امتیاز اون صفحه به آدرس جدید منتقل میشه پس طبیعتا از نظر سئو ریدایرکت 301 بهتره
   
  shahin-p30 از این پست تشکر کرده است.
 3. shahin-p30

  shahin-p30 عضو تایید شده کاربر انجمن

  سلام.
  تفاوت بین ریدایرکت 301 با 302 در چیست؟
   
 4. AHMAD

  AHMAD ایران وب ادمین عضو کادر مدیریت ناظر انجمن

  سلام

  ریدایرکت 301 همانطور که توضیح دادم به موتور جستجو میگه که آدرس فعلی به آدرس جدید منتقل شده و موتور جستجو هم تمامی ارزش و اعتبار صفحه فعلی رو به آدرس جدید منتقل می کنه و اگر آدرس فعلی مثلا در کلمه "تست" در صفحه اول قرار داشت، آدرس دوم نیز در همین کلمه در همان جایگاه قرار خواهد گرفت و در واقع جایگزین آدرس قبلی خواهد شد.

  اما ریدایرکت 302 ، ریدایرکت موقتی است. فرض کنید صفحه ای از سایت شما در یک کلمه مهم در صفحه اول گوگل قرار داره و هر لحظه بازدید زیادی از گوگل به این صفحه منتقل میشه و بنا به دلایلی این صفحه در دسترس نیست (مثلا می خواهید طراحی صفحه رو عوض کنید یا هر دلیل دیگه ای) در این حالت با استفاده از ریدایرکت 302 ، به گوگل اعلام می کنیم که این آدرس به صورت موقت به آدرس جدید منتقل شده. بنابراین گوگل آدرس قبلی را حذف نمی کنه و رنک اون صفحه حفظ میشه و هر تغییری که در صفحه جدید اعمال کنیم ، مثل این هست که روی آدرس اصلی اعمال کرده ایم.

  یعنی مثلا اگر صفحه domain.com/test را به domain.com/test2 ریدایرکت 302 کنیم و صفحه domain.com/test2 را noindex کنیم ، گوگل طوری رفتار می کند که انگار صفحه domain.com/test را noindex کرده ایم. (نکته بسیار مهم)

  نکته 1 : ریدایرکت 302 فقط برای گوگل دارای این مفهوم است و سایر موتورهای جستجو رفتاری مثل ریدایرکت 301 با اون دارند.

  نکته 2 : از نظر گوگل، ریدایرکت 302 فقط برای صفحات داخلی یک دامین تعریف شده است. به عنوان مثال اگر آدرس domain.com/test را به آدرس newdomain.com/test2 ریدایرکت 302 کنیم، گوگل به شکل ریدایرکت 301 با آن رفتار می کند.

  نکته 3 : از ریدایرکت 302 بسیار کم استفاده میشه چون رفتار موتورهای جستجو با این نوع ریدایرکت ، خیلی هم قابل پیشبینی نیست.  موفق باشید.
   
  farid از این پست تشکر کرده است.

به اشتراک بگذارید

س