مشکل دانلود شدن صفحه ی درخواست شده

شروع موضوع توسط AHMAD ‏Mar 26, 2016 در انجمن آپاچی Apache

1. AHMAD

AHMAD ایران وب ادمین عضو کادر مدیریت ناظر انجمن

سلام

اخیرا با مشکلی مواجه شدم که گاهی اوقات وقتی روی بعضی از لینک های وب سایتم کلیک می کنم بلافاصله شروع به دانلود اون صفحه می کنه (مثل حالتی که php روی سرور نصب نیست) اما بعد از یکی دو بار refresh کردن مشکل حل میشه و صفحه باز میشه

وب سرور nginx-apache هست. آپاچی و nginx رو ریست کردم فرقی نکرد.

مشکل از چی میتونه باشه ؟

ممنونم

.

2. farid

farid مدیر کل انجمن عضو کادر مدیریت مدیر کل انجمن

سلام
    روی تمامی وب بروزر ها این مشکل است یا روی بروز خاصی ضمن اینکه idm رو برای وب بروزتون غیر فعال کنید و تست کنید احتمال داره برای اون باشد

AHMAD از این پست تشکر کرده است.
  3. AHMAD

سلام

فقط روی کروم این مشکل رو دارم خیلی عجیبه که عملکرد بعضی قسمت ها هم روی کروم مشکل داره. مثلا وقتی میخوام یه کامنت رو حذف کنم به ظاهر حذف میشه اما وقتی صفحه رو رفرش می کنم حذف نشده اما روی فایرفاکس بدون مشکل حذف میشه

مورد بعدی اینکه با دانلودر خود کروم دانلود می کنه و اصلا idm باز نمیشه

4. farid

من هم با کروم با چند تا سایت دیگه چنین مشکلی دارم البته چون سایت ها دست خودم نیست نمیدونم تنظیماتشون چی است اما امکان داره موردی روی آپدیت آخر کروم باشه

5. AHMAD

دلیلش رو متوجه شدم
    برای من وقتی Development mode در کلودفلیر فعال است این مشکل ایجاد میشه

6. farid

ولی روی سایت های بدون کلود فلیر هم این مشکل بعضا هست

7. AHMAD

برای من این مشکل فقط روی یکی دو تا از سایت های خودم بود که کاملا اتفاقی متوجه شدم وقتی development mode فعال هست این مشکل پیش میاد
    خیلی کنجکاوم دلیلش رو بدونم که از نظر تئوری وقتی php نصب هست و وب سرور در حال کار هست چطور از هر چند request یکی به مشکل می‌خوره

8. Mansour

Mansour عضو تایید شده کاربر انجمن

سلام
    بله این مشکل بعضی اوقات در کروم هستش فقط برای سایر دوستان که این تاپیک رو می بینن میگم که فایل های php که دانلود میشن اصلا محتوی کد های PHP اصلی اون سایت نیستن بلکه کروم معمولا یه سری حروف نامفهوم کوتاه با اسم این فایل ها دانلود میکنه.
    البته من یادمه چند سال پیش یکی از نسخه های فایرفاکس هم این مشکل رو با بعضی سایت ها داشت اما جدیدا اصلا این مشکل رو در فایرفاکس نداشتم.
    فقط خواستم بگم مدیران سایت ها خیالشون راحت باشه کد PHP اصلی شما دانلود نمیشه چون در واقع مشکل از Webserver شما نیستش بلکه مشکل از کروم هستش :)

msm و AHMAD از این پست تشکر کرده اند.
  9. msm

msm عضو حرفه ای عضو کادر مدیریت ناظر انجمن

یکبار کش مرورگر رو پاکسازی کنید ممکن این مشکل حل بشه
    یکجا خوندم که وقتی یه سایتی رو باز میکنید user-agent که به سمت سرور ارسال میشه در زمان های بعدی هم که باز کنید سایت رو از همون agent استفاده میکنه حالا اگر شما سایتی رو باز کرده باشید و agent قدیمی باشه و وب سرور دیگه ازش پشتیبانی نکنه اتفاقی که میوفته دانلود صفحه بافر شده هست .
    احتمالا خیلی خوب توضیح ندادم اما کلیتش درسته همینه یمبار کش پاک کنید نباید دیگه همچین مشکلی بخورید تا مدتها (آپدیت های بعدی وب سرور)

به اشتراک بگذارید

س