نحوه آپدیت سیستم عامل سرور centos

• شروع کننده موضوع amin
  • تاریخ شروع

amin

عضو تایید شده
کاربر انجمن
با عرض سلام و وقت بخیر
نحوه آپدیت سیستم عامل سرور مجازی centos که از شرکت تهیه کردیم به نسخه های بالاتر لینوکس به گونه ای که خللی در سرویس دهی اتفاق نیافتد به چه صورت است؟
اگر مخازن رو به مخازن شرکت تغییر بدهیم در محاسبه ترافیک و پهنای باند یا سرعت تغییری بوجود می آید؟

ruin3r

مدیر کل انجمن
عضو کادر مدیریت
مدیر کل انجمن
با عرض سلام و وقت بخیر
نحوه آپدیت سیستم عامل سرور مجازی centos که از شرکت تهیه کردیم به نسخه های بالاتر لینوکس به گونه ای که خللی در سرویس دهی اتفاق نیافتد به چه صورت است؟
اگر مخازن رو به مخازن شرکت تغییر بدهیم در محاسبه ترافیک و پهنای باند یا سرعت تغییری بوجود می آید؟

سلام.
در صورتی که میخواهید کرنل رو بروزرسانی کنید که احتمال برخوردن به مشکل رو دارید و ترجیحا از کسی یا شرکتی کمک بگیرید که قبلا در این زمینه فعالیت داشته باشند.
در رابطه با میرور ها هم باید عرض کنم که خیر تفاوتی در میزان استفاده از ترافیک ندارد.

amin

عضو تایید شده
کاربر انجمن
مراحل کار به چه صورت است؟
چه مشکلاتی ممکن است رخ دهد؟
با تشکر

msm

عضو حرفه ای
ناظر انجمن
مراحل کار به چه صورت است؟
چه مشکلاتی ممکن است رخ دهد؟
با تشکر
آپگرید کرنل به صورت دستی نیاز به کانفیگ کرنل داره که تخصص و اجهاف خیلی بالایی رو رو لینوکس میطلبه اگر درست ککانفیگ نشه مشکلات زیادی رو براتون بوجود میاره پس اینکارو نکنید نیازی هم به انجام اینکار نیست فقط از خود آپدیت سیستم عامل استفاده کنید کرنل رو هم به آخرین نسخه ای که پشتیبانی میکنه ارتقا میده
استفاده از میرور هایی که به محل میزبانی سرور شما نزدیکتر هستند سرعت دریافت بالاتری داره مثلا برای سرور های داخل ایران میتونید از میرور شرکت فراسو استفاده کنید
mirror.faraso.org

msm

عضو حرفه ای
ناظر انجمن
از کامند yum -y update میتونید آپدیت رو انجام بدید

amin

عضو تایید شده
کاربر انجمن
ممنون از شما
ببینید من از فراسو سرور مجازی دارم با کنترل پنل دایرکت ادمین.
فکر میکنم با دستور بالا تمام پکیج ها آپدیت میشن. درسته؟
چون برخی پکیج ها توسط دایرکت ادمین نصب شدن و ورژن آخر با برخی پکیچ های دیگر دایرکت ادمین امکانت ناسازگاری دارن به نظر شما باید چه کار کنم که فعلا فقط سیستم عامل من آپدیت بشه و مشکلی برای سایر سرویس هام پیش نیاد؟
با تشکر

msm

عضو حرفه ای
ناظر انجمن
ممنون از شما
ببینید من از فراسو سرور مجازی دارم با کنترل پنل دایرکت ادمین.
فکر میکنم با دستور بالا تمام پکیج ها آپدیت میشن. درسته؟
چون برخی پکیج ها توسط دایرکت ادمین نصب شدن و ورژن آخر با برخی پکیچ های دیگر دایرکت ادمین امکانت ناسازگاری دارن به نظر شما باید چه کار کنم که فعلا فقط سیستم عامل من آپدیت بشه و مشکلی برای سایر سرویس هام پیش نیاد؟
با تشکر
مشکلی پیش نمیاد شما از همان کامند استفاده کنید

amin

عضو تایید شده
کاربر انجمن
-y چه کاری انجام میده؟
باعث میشه فقط پکیج های خود سیستم عامل آپدیت بشه؟

msm

عضو حرفه ای
ناظر انجمن
-y چه کاری انجام میده؟
باعث میشه فقط پکیج های خود سیستم عامل آپدیت بشه؟
-y به معنی پاسخ پیش فرضی هست که بعد از آپدیت از شما میپرسه و باید y بزنید

amin

عضو تایید شده
کاربر انجمن
با تشکر از شما
آیا پکیج های نرم افزاری هم آپدیت خواهند شد؟ مثل آپاچی، پی اچ پی و ...؟

ruin3r

مدیر کل انجمن
عضو کادر مدیریت
مدیر کل انجمن
با تشکر از شما
آیا پکیج های نرم افزاری هم آپدیت خواهند شد؟ مثل آپاچی، پی اچ پی و ...؟

برای آپگرید سرویس هایی چون آپاچی و یا پی اچ پی بهتر است از خود کاستوم بیلد دایرکت ادمین استفاده کنید تا بدون مشکل و دردسر انجام شود.
به طور پیشفرض از طریق yum این سرویس ها آپگرید نمی شوند و فقط در صورتی که همان نسخه بروزرسانی جدیدی داشته باشد دریافت می شود.

بالا