نحوه اسکن کردن یوزر در سرور لینوکس توسط clamscan

komehgroup

عضو تایید شده
کاربر انجمن
من برای اسکن کردن یکی از یوزرهام روی سرور نیاز داشتم تا توسط clamscan اینکار رو انجام بدم ، با راهنمایی هایی که از آقای زین العابدین گرفتم این موضوع حل شد . حالا گفتم اینجا هم بزارم تا دوستانی که نیاز دارن استفاده کنن .

روش کار :
در حال حاضر در نظر میگیریم clamv روی سرور شما نصبه ، حالا از طریق ssh وارد بشید و دستور زیر رو اجرا کنید :

میتونید مشابه دستور های زیر برید و اسکن کنید هر اکانتی رو خواستید ( iranuser نام اکانت مربوطه می باشد با نام اکانت مورد نظر عوض می شود )

clamscan -ir --move=/QUARANTINE /home/iranuser

این دستور برای اسکن کل دایرکتوری کاربر

clamscan -ir --move=/QUARANTINE /home/iranuser/domains

این دستور برای اسکن کل دایرکتوری دامنه کاربر می باشد

حالا اگر برای کاربر user1 می خواهید استفاده کنید به فرم زیر

clamscan -ir --move=/QUARANTINE /home/user1

بزنید

دقت کنید دستور فعلی زمان برتر است و اهمیت ویروس در دایرکتوری domains مهم تر می باشد لذا دستور

clamscan -ir --move=/QUARANTINE /home/user1/domains/

سریعتر خواهد بود چون فقط domains را اسکن می کند.

موفق باشید.

farid

مدیر کل انجمن
عضو کادر مدیریت
مدیر کل انجمن
وب سایت
faraso.org
من برای اسکن کردن یکی از یوزرهام روی سرور نیاز داشتم تا توسط clamscan اینکار رو انجام بدم ، با راهنمایی هایی که از آقای زین العابدین گرفتم این موضوع حل شد . حالا گفتم اینجا هم بزارم تا دوستانی که نیاز دارن استفاده کنن .

روش کار :
در حال حاضر در نظر میگیریم clamv روی سرور شما نصبه ، حالا از طریق ssh وارد بشید و دستور زیر رو اجرا کنید :

میتونید مشابه دستور های زیر برید و اسکن کنید هر اکانتی رو خواستید ( iranuser نام اکانت مربوطه می باشد با نام اکانت مورد نظر عوض می شود )

clamscan -ir --move=/QUARANTINE /home/iranuser

این دستور برای اسکن کل دایرکتوری کاربر

clamscan -ir --move=/QUARANTINE /home/iranuser/domains

این دستور برای اسکن کل دایرکتوری دامنه کاربر می باشد

حالا اگر برای کاربر user1 می خواهید استفاده کنید به فرم زیر

clamscan -ir --move=/QUARANTINE /home/user1

بزنید

دقت کنید دستور فعلی زمان برتر است و اهمیت ویروس در دایرکتوری domains مهم تر می باشد لذا دستور

clamscan -ir --move=/QUARANTINE /home/user1/domains/

سریعتر خواهد بود چون فقط domains را اسکن می کند.

موفق باشید.

در تکمیل پست دوستمون عرض کنم باید فولدر QUARANTINE در مسیر / ساخته باشید البته طبیعی است میتونید فولدری مشابه در مسیر دیگری ایجاد و همان مسیر را در دستور استفاده کنید

بالا