مشکل با نصب و اجرای ماژول WHMCS

saeedroosta

عضو تایید شده
کاربر انجمن
با سلام .
همونطور که می دونید برای نصب ماژول whmcs شرکت فراسو باید SourceGuardian را نصب کرد . نسخه php من 5.6 است . , کنترل پنل دایرکت ادمین

آموزش هایی در اینترنت می باشد اما با انجام آنها باز هم مشکل دارد. آموزشی که بوده اینجوریه :
ابتدا فایل php.ini سرور را باز کنید.برای پیدا کردن مسیر php.ini می توانید از دستور زیر استفاده نمایید:
php --ini
سپس عبارت extension=ixed.5.2.lin دراین فایل اضافه نمایید.
سپس در فایل php.ini عبارت extension_dir را بصورت زیر تغییر دهید:
extension_dir = "/usr/local/lib/extensions"
تغییرات را ذخیره نمایید.
وارد مسیر /usr/local/lib/extensions شوید (در صورتی که extensions وجود ندارد این پوشه را ایجاد نمایید).
از طریق لینک زیر و با توجه به سیستم عامل خود فایل SourceGuardian مناسب در در مسیر بالا دانلود و از حالت فشرده خارج نمایید.
http://www.sourceguardian.com/ixeds/
برای اطلاع از نوع سیستم عامل از دستورات زیر استفاده نمایید:
uname
uname -i

----
خب سوال اینجاست که اون چیزی که قراره به فایل php.ini اضافه بشه کجای فایل باید افزوده شود.
و اینکه اون قسمت ویرایش شده باید با ; باشد یا نه ؟
و در آخر خود whmcs وقتی ماژول را نصب می کنم میگه باید اینکارارو انجام بدم:
1) Click here to download the required 'ixed.5.6.lin' loader from the SourceGuardian site
2) Install the loader to /usr/local/lib/php/extensions/no-debug-non-zts-20131226
3) Edit /usr/local/lib/php.ini and add 'extension=ixed.5.6.lin' directive
4) Restart the web server

saeedroosta

عضو تایید شده
کاربر انجمن
با سلام .
همونطور که می دونید برای نصب ماژول whmcs شرکت فراسو باید SourceGuardian را نصب کرد . نسخه php من 5.6 است . , کنترل پنل دایرکت ادمین

آموزش هایی در اینترنت می باشد اما با انجام آنها باز هم مشکل دارد. آموزشی که بوده اینجوریه :
ابتدا فایل php.ini سرور را باز کنید.برای پیدا کردن مسیر php.ini می توانید از دستور زیر استفاده نمایید:
php --ini
سپس عبارت extension=ixed.5.2.lin دراین فایل اضافه نمایید.
سپس در فایل php.ini عبارت extension_dir را بصورت زیر تغییر دهید:
extension_dir = "/usr/local/lib/extensions"
تغییرات را ذخیره نمایید.
وارد مسیر /usr/local/lib/extensions شوید (در صورتی که extensions وجود ندارد این پوشه را ایجاد نمایید).
از طریق لینک زیر و با توجه به سیستم عامل خود فایل SourceGuardian مناسب در در مسیر بالا دانلود و از حالت فشرده خارج نمایید.
http://www.sourceguardian.com/ixeds/
برای اطلاع از نوع سیستم عامل از دستورات زیر استفاده نمایید:
uname
uname -i

----
خب سوال اینجاست که اون چیزی که قراره به فایل php.ini اضافه بشه کجای فایل باید افزوده شود.
و اینکه اون قسمت ویرایش شده باید با ; باشد یا نه ؟
و در آخر خود whmcs وقتی ماژول را نصب می کنم میگه باید اینکارارو انجام بدم:
1) Click here to download the required 'ixed.5.6.lin' loader from the SourceGuardian site
2) Install the loader to /usr/local/lib/php/extensions/no-debug-non-zts-20131226
3) Edit /usr/local/lib/php.ini and add 'extension=ixed.5.6.lin' directive
4) Restart the web server
ممنون میشم نسبت به این توضیحات بگید که باید چکار کنم ؟

saeedroosta

عضو تایید شده
کاربر انجمن
مشکل حل شد.
آموزش های روی اینترنت بخاطر قدیمی بودن پوشه ها محلشون فرق داشت .
طبق همین آموزش اگر پیش برید 100 درصد جواب بهتون میده .
1. فایل ixed.5.6.lin رو باید دانلود کنید . ( من چون نسخه پی اچ پیم 5.6 بود اسم فایل ixed.5.6.lin شد در غیر اینصورت اسم فایل فرق دارد . برای مثال برای پی اچ پی 5.2 اسم فایل ixed.5.2.lin می شود )
2. فایل دانلود شده را باید در مسیر extension_dir ، که برای من آدرس زیر بود ارسال نمایید.
کد:
 /usr/local/lib/php/extensions/no-debug-non-zts-20131226
*نکته : برای دریافت آدرس extension_dir کافی است یک فایل پی اچ پی با محتوای زیر ساخته و با مرورگر آنرا باز کنید و به دنبال عبارت extension_dir بگردید:
PHP:
<?php
phpinfo();
?>
3. عبارت extension=ixed.5.6.lin رو در آخر فایل php.ini قرار دهید .
*نکته : برای پیدا کردن آدرس فایل php.ini دستور زیر را در ssh وارد کنید .
کد:
php --ini
4. وب سرور را ری استارت کنید.
کد:
service httpd restart

موفق و سربلند باشید.

• Like
Reactions: msm

msm

عضو حرفه ای
ناظر انجمن
مشکل حل شد.
آموزش های روی اینترنت بخاطر قدیمی بودن پوشه ها محلشون فرق داشت .
طبق همین آموزش اگر پیش برید 100 درصد جواب بهتون میده .
1. فایل ixed.5.6.lin رو باید دانلود کنید . ( من چون نسخه پی اچ پیم 5.6 بود اسم فایل ixed.5.6.lin شد در غیر اینصورت اسم فایل فرق دارد . برای مثال برای پی اچ پی 5.2 اسم فایل ixed.5.2.lin می شود )
2. فایل دانلود شده را باید در مسیر extension_dir ، که برای من آدرس زیر بود ارسال نمایید.
کد:
 /usr/local/lib/php/extensions/no-debug-non-zts-20131226
*نکته : برای دریافت آدرس extension_dir کافی است یک فایل پی اچ پی با محتوای زیر ساخته و با مرورگر آنرا باز کنید و به دنبال عبارت extension_dir بگردید:
PHP:
<?php
phpinfo();
?>
3. عبارت extension=ixed.5.6.lin رو در آخر فایل php.ini قرار دهید .
*نکته : برای پیدا کردن آدرس فایل php.ini دستور زیر را در ssh وارد کنید .
کد:
php --ini
4. وب سرور را ری استارت کنید.
کد:
service httpd restart

موفق و سربلند باشید.
تشکر از انتشار راه حل جهت نصب بر روی دایرکت ادمین میتوانید به آموزش زیر نیز مراجعه نمایید
http://iranwebadmin.com/threads/آموزش-نصب-سورس-گاردین-بر-روی-دایرکت-ادمین.612/

بالا