معرفی owncloud اپلیکیشن ساخت فضای ابری خصوصی (private cloud storage)

msm

عضو حرفه ای
ناظر انجمن
سلام
حتما تمام افرادی که امروزه با اسمارت فون ها و فضای اینترنت سر و کار دارن با واژه کلاد و نرم افزار هایی مثل گوگل درایو ، دراپ باکس و امثال این ها آشنایی دارن و با کاربرد مفید این برنامه ها آشنا هستن .
این نوع سرویس ها ساخته شدن که شما بتونید به راحتی در هر مکانی که به اینترنت دسترسی داشتید به فایلهای مورد نیازتون هم دسترسی پیدا کنید این ساده ترین توضیحی که میشه در مورد سرویس های کلاد استوریج داد

شاید تا بحال به این فکر کرده باشید که این سرویس ها با چه اپلیکیشن هایی کار میکنن و یا شاید به این فکر افتاده باشید که بتونید برای سازمان خودتون همچین سیستمی رو تحت کنترل و نظارت خودتون راه اندازی کنید ، بسیار خوب من در این پست قصد دارم یکی از مشهورترین و شایدم بهترین اپلیکیشن ساخت کلاد استوریج خصوصی رو به شما معرفی کنم و در آینده نزدیک آموزش نحوه نصب این برنامه رو برای تمام کاربران عزیز ایران وب ادمین قرار بدم

اپلیکیشن owncloud به طور خلاصه :
آون کلاد اپلیکیشن تحت وب اوپن سورسی است که با زبان php , javascript نوشته شده و برای سینک فایل ها بین موبایل ، کامپیوتر ، تبلت ، نوت بوک و ... کاربرد داره . نرم افزار های سمت کلاینت این اپلیکشن برای سیستم عامل های لینوکس ، ویندوز ، اندروید ، آی او اس ، مک و بلکبری هم موجوده که به سادگی میتونید با این نرم افزار ها به کلاد استوریج شخصی خودتون متصل بشید و فایل هاتون رو سینک کنید از طریق وب بهشون دسترسی پیدا کنید یا با دیگران به اشتراک بذاریدشون . لازم به ذکره نرم افزار نصبی سمت سرور این اپلیکیشن در سیستم عامل های مک ، اندروید ، ویندوز و لینوکس قابل نصب هستش و همچنین دیتابیس های mysql , mariadb , postgresql , sqlite و oracle هم قابل استفاده است .

برای مشاهده فیچر های کامل اپلیکیشن به سایت رسمی اون مراجعه کنید
https://owncloud.org

به زودی آموزش نصب سرور آون کلاد رو بر روی سیستم عامل سنت او اس برای مصرف شما عزیزان قرار خواهم داد برای اطلاع از آموزش نصب با ما همراه باشید

بالا