همکاری مایکروسافت و RedHat برای ورود دات نت به لینوکس

شروع موضوع توسط AHMAD ‏Jan 5, 2016 در انجمن اخبار وب مستر

 1. AHMAD

  AHMAD ایران وب ادمین عضو کادر مدیریت ناظر انجمن

  در بخشی از یک توافق کلی بین دو شرکت مایکروسافت و لینوکس، آنها در حال ساخت دات نت در RedHat لینوکس هستند، که در پروژه های مربوط به لینوکس با هم کار کنند .

  redhat.png

  شاید شما تعجب کنید چون از قبل فکر می کردید دات نت هم اکنون تحت پروژه مونو در لینوکس اجرا میشود، اما این طور نبود ،و در صورتی که این توافق انجام شود ، دات نت به صورت واقعی وارد لینوکس خواهد شد.

  "از آنجایی که مایکروسافت متن باز نبوده ولی لینوکس متن باز می باشد ،درک این مسئله دشوار است وبه همین دلیل دات نت نتوانسته به صورت کامل کتابخانه های خود را در پروژه مونو پیاده سازی کند چرا که خیلی از فایل های سیستمی این پروژه مهم بوده و مایکروسافت علاقه ایی به متن باز کردن این فایل ها نداشت به همین منظور مونو به صورت ناقص راه اندازی شد"

  در حال حاضر مایکروسافت با ردهت قصد دارند Azure را در لینوکس ارائه دهند و دات نت را در لینوکس پیاده سازی کنند و برای این منظور باهم همکاری کنند.همانطور که می دانید مایکروسافت و لینوکس تنفر دیرینه ایی از یکدیگر دارند اما امروز با توجه به نیاز های کاربران خود قصد دارند در راستای رفع نیازهای آنها اقداماتی بزرگ انجام دهند.

  "البته لینوکس نیز قصد دارد در این همکاری چند نرم افزار خود را به صورت بسته های قابل دیباگ ، چند برنامه های کاربردی همچنین نرم افزار ردهت پلت فرم را نیز به مایکروسافت ارائه دهد(به عنوان مثال پلت فرم middleware JBoss.")."  برآورد شده است که 25٪ از تمام Azure های ماشین مجازی و سخت افزارها در دنیا مبتنی بر لینوکس هستند.

  بنابراین در حال حاضر لینوکس RedHat یا Ubuntu انتخاب ما هستند. چنانچه پروژه بر روی نسخه هایی مانند اوبنتو و نسخه های مشابه اجرا شود بعید است مشکلی به وجود بیاید اما اگر این ویژگی بر روی RedHat پیاده سازی شود می توان با موانعی مانند RHEL ، به راحتی توسعه خود را انجام داد.

  برنامه نویسان قادر به ساخت برنامه های کاربردی دات نت و استقرار آنها در لینوکسRed Hat Enterprise ، لینوکس Red Hat Enterprise میزبان اتمی، و لینوکس ردهت انترپرایز OpenStack بستر های نرم افزاری خواهند بود.

  مهندسان ردهت و مایکروسافت در حال ساخت و صدور گواهینامه دات نت با فن آوری های Red Hat برای استفاده در شرکت های درگیرهستند.

  ردهت می خواهد دات نت تایید شده مایکروسافت را برای محیط لینوکس از طریق مجموعه ای از نرم افزار هایRedHat ، برای توسعه دهندگان به نتیجه برساند.

  RedHat میخواهد ،پشتیبانی مستقیم برای نصب و راه اندازی، پیکربندی، و مسائل زیست محیطی مرتبط با دات نت و فن آوری RedHat را فراهم کند.

  توجه داشته باشید که برای توسعه دهندگان دات نت، آنچه مهم است این است که لینوکس RedHat انترپرایز که درتوزیع اولیه لینوکس استفاده شده توسط مایکروسافت برای به روز رسانی و آزمون دات نت استفاده خواهد شد . Red Hat و مایکروسافت با هم به اعتبار سازگاری و دیگر مسائل فنی، در زمان واقعی کار خواهند کرد.

  بنابراین لینوکس RedHat انترپرایز (RHEL) که توسط مایکروسافت به عنوان هدفی برای دات نت هسته استفاده می شود توزیع میشوند. ، این به این معنی است که برنامه های دات نت هم قابل تعبیه برای محتوای Docker در RHEL و OpenShift خواهد بود.

  ساخت RHEL در توزیع اولیه لینوکس برای دات نت هسته منبع باز است .و می توان با موانعی مانند RHEL ، به راحتی توسعه را انجام داد.


  منبع: برنامه نویسان
   
 2. msm

  msm عضو حرفه ای عضو کادر مدیریت ناظر انجمن

  سلام
  مطلب مفید و جالبی بود واقعا شک شدم اتفاق بزرگیه اما موضوعی که هست رد هت اینترپرایز مثل ویندوز هزینه بالایی داره و رایگان نیست یعنی عملا برای طرفدارای اوپن سورس و رایگان کارایی چندانی نداره
   
 3. AHMAD

  AHMAD ایران وب ادمین عضو کادر مدیریت ناظر انجمن

  سلام

  البته ردهت هزینه ای که دریافت می کنه بابت پشتیبانی هست

  سورس ردهت همراه با آخرین آپدیت ها همیشه در دسترس هست و در واقع developer های CentOS همین کدها رو کامپایل می کنند و برای centos آماده می کنند.

  نکته ی دیگه اینه که هدف مایکروسافت اینه که دات نت تحت لینوکس اجرا بشه نه صرفا روی یکی از توزیع های لینوکس که اتفاقا هزینه بالایی هم داره
   
 4. msm

  msm عضو حرفه ای عضو کادر مدیریت ناظر انجمن

  مطمنید ؟ فک نمیکنم فقط ساپورت باشه ها رد هت اینترپرایز کلا پولیه مثل کلود لینوکس
   
 5. AHMAD

  AHMAD ایران وب ادمین عضو کادر مدیریت ناظر انجمن

  پولی بودن لزوما با متن باز بودن نمیتونه در تعارض باشه

  درسته ردهت اینترپرایز پولیه اما سورسش در اختیار همه قرار داره و میتونن استفاده کنن و همونطور که گفتم CentOS هم دقیقا از همین سورس استفاده می کنه
   
 6. AHMAD

  AHMAD ایران وب ادمین عضو کادر مدیریت ناظر انجمن

 7. msm

  msm عضو حرفه ای عضو کادر مدیریت ناظر انجمن

  میدونم او\ن سورس بودنش درست منها بحث سر پولی بودنش بود
   

به اشتراک بگذارید

س