آموزش جامع جاوا

omidpaydar

عضو تایید شده
کاربر انجمن
اجازه بدهید آموزش جاوا را با چند سوال و مفهوم پایه از از جمله "جاوا چیست؟" و "هسته جاوا " و "جاوا در کجا کاربرد دارد؟" و "چه برنامه هایی با جاوا نوشته میشوند؟" و "چرا باید از جاوا استفاده کرد؟" شروع کنیم.

جاوا چیست:

جاوا یک زبان برنامه نویسی و یا یک پلتفرم می باشد.

جاوا یک زبان سطح بالا،قدرتمند،امن و یک زبان برنامه نویسی شی گرا می باشد.

پلتفرم: هر محیط سخت افزاری و یا نرم افزاری که یک برنامه برپایه آن اجرا میشود. و چون جاوا یک محیطی بنام (JRE) دارد که برنامه های آن روی آن محیط اجرا میشود ، بعنوان پلتفرم نیز شناخته میشود.

اجازه دهید در شروع یک نمونه کد ساده از جاوا را مشاهده کنیم:

کد:
class Simple{
    public static void main(String args[]){
     System.out.println("Hello Java");
    }
}

جاوا در کجا کاربرد دارد؟ :

بر اساس موسسه SUN 3بیلیون دیوایس از جاوا استفاده میکنند که در زیر بعضی از انواع دیوایس ها معرفی می شوند

1- نرم افزارهای دکستاپی از جمله اکروبات ریدر ، مدیا پلیر و آنتی ویروس ها و ...

2- نرم افزار های تحت وب از جمله سایت های بانکی و ...

3- نرم افزار های سفارشی سفارش مشتری

4- نرم افزار های موبایلی

5- کارت های هوشمند از جمله مترو و عابربانک

6- رباتیک و طراحی بازی ها

و....

چه برنامه هایی با جاوا نوشته میشوند؟

در کل 4 نوع برنامه براساس و پایه جاوا قابل طراحی هستند

1- نرم افزار های مستقل (Standalone Application) : نرم افزارهایی که بنام نرم افزار های دکستاپی یا ویندوزی نیز شناخته شده و قابل نصب روی دستگاههای مختلف می باشند از جمله : مدیاپلیر و آنتی ویروس و ..

2- نرم افزارهای وب (Web Application): نرم افزارهایی که در محیط وب نوشته میشوند و در سمت سرور صفحات قابل مشاهده برای کاربران را تولید میکنند.servlet, jsp, struts, jsf و .. از جمله تکنولوژی های مورد استفاده از جاوا برای تولید یک نرم افزار تحت وب می باشد.

3- نرم افزارهای پیشرفته (Enterprise Application) : از جمله نرم افزار پیشرفته و امنیتی که در حوزه های فضایی و بانکی و ... تولید می شود.

4- نرم افزار های موبایلی(Mobile Application): نرم افزارهایی که برای موبایل ها نوشته میشوند از جمله نرم افزارهای اندرویدی

آخرین ویرایش توسط مدیر:

moein.data

عضو تایید شده
کاربر انجمن
سلام. من از شما که در زمینه ای برنامه نویسی فعالیت میکنید میخواستم در زمینه سوال کنم تا بنده رو راهنمایی کنید. من با استفاده از وردپرس یک وب سایتی رو راه اندازی کردم و بعد با استفاده از ووکامرس تبدیلش کردم به یک فروشگاه اینترنتی. من در وب سایتم یک پلاگینی رو نصب کردم که زمانی که پست و یا محصولی رو در سایتم قرار میدادم این پلاگین باعث میشد که اون پست به کانال تلگرام سایت من هم ارسال بشه و از این جهت خیلی عالی بود چون که به کار من سرعت داده بود. اما متاسفانه با فیلتر شدن تلگرام دیگه این پلاگین کاربردی نداره و من الان مدتیه که کانال سایتم با کلی ممبر دیگه بالا نمیاد و تمام زحمات من تلف شد. بعد از فیلتر شدن تلگرام من در گوگل زدن برنامه شبیه تلگرام چیست و تونستم از بین برنامه هایی که وب سایت ها معرفی میکنن یک برنامه شبیه تلگرام به اسم گوگل الو پیدا کنم حالا میخواستم بپرسم که ایا امکانش هست برای من برنامه ای بنویسید که وقتی که در سایتم پستی منتشر کردم به صورت خودکار به کانالم در گوگل الو ارسال بشه یا خیر؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.

farid

مدیر کل انجمن
عضو کادر مدیریت
مدیر کل انجمن
وب سایت
faraso.org
سلام. من از شما که در زمینه ای برنامه نویسی فعالیت میکنید میخواستم در زمینه سوال کنم تا بنده رو راهنمایی کنید. من با استفاده از وردپرس یک وب سایتی رو راه اندازی کردم و بعد با استفاده از ووکامرس تبدیلش کردم به یک فروشگاه اینترنتی. من در وب سایتم یک پلاگینی رو نصب کردم که زمانی که پست و یا محصولی رو در سایتم قرار میدادم این پلاگین باعث میشد که اون پست به کانال تلگرام سایت من هم ارسال بشه و از این جهت خیلی عالی بود چون که به کار من سرعت داده بود. اما متاسفانه با فیلتر شدن تلگرام دیگه این پلاگین کاربردی نداره و من الان مدتیه که کانال سایتم با کلی ممبر دیگه بالا نمیاد و تمام زحمات من تلف شد. بعد از فیلتر شدن تلگرام من در گوگل زدن برنامه شبیه تلگرام چیست و تونستم از بین برنامه هایی که وب سایت ها معرفی میکنن یک برنامه شبیه تلگرام به اسم گوگل الو پیدا کنم حالا میخواستم بپرسم که ایا امکانش هست برای من برنامه ای بنویسید که وقتی که در سایتم پستی منتشر کردم به صورت خودکار به کانالم در گوگل الو ارسال بشه یا خیر؟ ممنون میشم راهنمایی کنید.
سلام
بهتر است در سایت های freelancer پروژه را توضیح بدید احتمالا کسانی که پروژه ای کار می کنند براتون انجام بدن
اما اگر سایت شما خارج از ایران هاست شده باشد مشکل ماژول تلگرام شما رفع میشه البته کاربران همچنان از ایران به خاطر محدودیت دسترسی مستقیم به کانال ندارند
اما مشکلات سایت شما چه به خاطر محدودیت داخلی و چه محدودیت هایی که مثلا برخی از شرکت های خارجی مثل گوگل روی آی پی ها ایران گذاشته اند رفع می شود

بالا