نحوه ارائه سرویس vps و هاست اشتراکی

reza511m

عضو تایید شده
کاربر انجمن
سلام
من 3 سرور hp در یکی از دیتا سنترهای داخلی نصب کردم
میخواهم ارائه خدمات هاستینگ و vps بدهم
چند تا سوال برای من مطرح است
1- مجازی سازی را با کدام نوع انجام دهم (خودم vmware esxi) رو بهش اشراف کامل دارم ولی چون میخوان بهترین باشه این سوال رو عنوان کردم
2- اگر بخواهم کنترل پنل directadmin یا cpanel بدهم باید لایسنس بخرم یا میتوانم از سیستم های نال شده استفاده کنم
3- آیا iso های آمادهای وجود دارد که وقتی آنها را نصب میکنم کلیه ملزومات مثل دیتابس ، وب سرور ، کنترل پنل و ... نصب شوند یا باید iso سیستم عامل خام رو داشته باشم و برای هر شخص نصب و کانفیک کنم
4- برای مدیریت کاربران از چه سیستمی استفاده کنم whmcs

و آیا خود کاربر میتواند درخواست نصب سیستم عامل را بدهد و سیستم عامل بر اساس انخاب کاربر به صورت خودکار نصب شود.

محبت کنید من رو راهنمایی کنید چون تا به حال این کار رو انجام ندادم
ممنون

farid

مدیر کل انجمن
عضو کادر مدیریت
مدیر کل انجمن
وب سایت
faraso.org
سلام
1- مجازی سازی را با کدام نوع انجام دهم (خودم vmware esxi) رو بهش اشراف کامل دارم ولی چون میخوان بهترین باشه این سوال رو عنوان کردم
2- اگر بخواهم کنترل پنل directadmin یا cpanel بدهم باید لایسنس بخرم یا میتوانم از سیستم های نال شده استفاده کنم
3- آیا iso های آمادهای وجود دارد که وقتی آنها را نصب میکنم کلیه ملزومات مثل دیتابس ، وب سرور ، کنترل پنل و ... نصب شوند یا باید iso سیستم عامل خام رو داشته باشم و برای هر شخص نصب و کانفیک کنم

و آیا خود کاربر میتواند درخواست نصب سیستم عامل را بدهد و سیستم عامل بر اساس انخاب کاربر به صورت خودکار نصب شود.

ممنون
سلام
1) مجازی سازی vmware esxi یا kvm یا xen یا openvz یا حتی hyperv گزینه های خوبی هستند اما بیشتر ببینید به کدام مسلط هستید همه جز گزینه های مناسب می باشند
ضمن اینکه رایگان هم هستند مجازی ساز های غیر رایگان هم وجود دارد اما اغلب از همین ها استفاده می کنند
2) این سلیقه شما است ما معمولا برای کسب کار تجاری از نسخه نال استفاده نمی کنیم هم از نظر اعتقادی و هم امنیتی
3) بستگی به نوع مجازی ساز تمپلیت هاش رو میتونید پیدا کنید یا خودتون آماده کنید برخی جاها هم تمپلیت هاش را میفروشند
4) whmcs یا hostbill جز گزینه های خوب هستند اما در ایران شرکت faraso.org با سایت whmcs.ir سال هاست whmcs را پشتیبانی میکنه لذا بومی شده و شاید براتون
راحت تر باشد
5) برای اینکار باید از پنل های وی پی اس مثل soulusvm یا virtpanel یا vportal و ... استفاده کنید که اغلب رایگان نیستند

ruin3r

مدیر کل انجمن
عضو کادر مدیریت
مدیر کل انجمن
سلام

ممنون

سلام.
به ترتیب سوالات شمارا پاسخ می دهم.
1.بنده به شما مجازی ساز kvm رو پیشنهاد می کنم چون از لحاظ ساختاری بهتر از esxi می باشد.
2.شما 100درصد باید از کنترل پنل های قانونی و لایسنس دار استفاده کنید چون کنترل پنل های نال شده امنیت سیستم کاربران شما را زیر سوال برده و همچنین منجر به بلاک شدن سرور های مجازی شما طبق قوانین کپی رایت بین المللی خواهد شد.
3.شما می توانید یک بار سیستم عامل رو نصب کنید و موارد مرتبط رو نصب و کانفیگ کنید و سپس به عنوان template در مجازی ساز خود قرار دهید.
4.پیشنهاد ما به شما استفاده از سیستم whmcs و یا hostbill می باشد ولی whmcs در وحله اول می باشد چون پشتیبانی قوی تری نسبت به hostbill در کشور ایران دارد.
5.شما باید سیستم مدیریت سرور های مجازی مانند solousvm نصب کنید و اون رو به whmcs و یا hostbill [ود متصل کنید تا کاربران پس از خرید به طور مستقیم سرویس خود را تحویل گیرند.

reza511m

عضو تایید شده
کاربر انجمن
سلام
ممنون از پاسختون
خدمت شما عرض کنم که بنده از مجازی سازی kvm تا به حال استفاده نکردم، و نمیدونم چقدر نسبت به vmware esxi خوش دست و راحت تر است
در مورد لایسنس جهت دایرکت ادمین و cpanel و ... ، شما چه سایتی رو برای تهیه اون پیشنهاد میدید که هم هثمت مناسب داشته باشه و هم پاسخگویی خوب
بهترین مدیریت سرور مجازی در kvm چیست ؟، یعنی از solousvm قدرتمند تر نیز هست یا نه ؟؟؟ ، همچنین باید برای solousvm که لایسنس تهیه کنیم، این هزینه ما را بالاتر نخواهد برد ؟؟

farid

مدیر کل انجمن
عضو کادر مدیریت
مدیر کل انجمن
وب سایت
faraso.org
سلام
ممنون از پاسختون
خدمت شما عرض کنم که بنده از مجازی سازی kvm تا به حال استفاده نکردم، و نمیدونم چقدر نسبت به vmware esxi خوش دست و راحت تر است
در مورد لایسنس جهت دایرکت ادمین و cpanel و ... ، شما چه سایتی رو برای تهیه اون پیشنهاد میدید که هم هثمت مناسب داشته باشه و هم پاسخگویی خوب
بهترین مدیریت سرور مجازی در kvm چیست ؟، یعنی از solousvm قدرتمند تر نیز هست یا نه ؟؟؟ ، همچنین باید برای solousvm که لایسنس تهیه کنیم، این هزینه ما را بالاتر نخواهد برد ؟؟
از نظر بنده هر دو بسیار خوب هستند و خوش دست بستگی به آشنایی خودتون دارد اما solusvm فقط از kvm و xen و openvz پشتیبانی می کند به نظر من کنترل پنل خیلی خوبی هم است برای esx کنترل پنل زیاد ارائه نشده است اما ماژول هایی تحت whmcs دارد که قابل استفاده خواهد بود
کنترل پنل برای مدیریت سرور مجازی هزینه را بیشتر می کند اما روی تعداد بالاتر مشتری کار شما و مشتری را راحت تر و هزینه های پشتیبانی شما را کم و رضایت مشترک را بیشتر خواهد کرد لذا ببینید چند مشترک دارید اما اصولیش این است که کنترل پنل داشته باشید

برای لیسانس میتونید از سایت خود شرکت faraso.org استفاده کنید سایت directadmin.ir هم وابسته به شرکت فراسو است همچنین میتونید سرور مناسب هم از همین سایت
برای مجازی سازی خودتون انتخاب کنید در صورت انتخاب سرور از شرکت فراسو و ارائه لینک این پست میتونیم در راه اندازی بصورت تخصصی تر در پشتیبانی شرکت راهنمایی و کمکتون کنیم

reza511m

عضو تایید شده
کاربر انجمن
از پاسخ سما بسیار سپاسگذارم

راتین

عضو تایید شده
کاربر انجمن
ممنون از توضیحاتتون

بالا