Speed Update گوگل

mohammad_kheiry17

عضو تایید شده
کاربر انجمن
عضویت
25/7/18
ارسال ها
37
امتیاز
1
سن
30
Speed Update گوگل بر تمامی کاربران اعمال می شود. این آپدیت چه تاثیری بر روی شما خواهد داشت؟

گوگل در جریان تلاش های خود جهت بهبود تجربه کاربری که طی آن AMP نیز معرفی شد، این کمپانی حالا Speed Update را نیز به تمامی کاربران ارائه داده است.

افزایش سرعت سایت، چیزی است که باید صرف نظر از سئو به آن بپردازید. داده های گوگل نشان دهنده آن هستند که با 3 ثانیه زمان بارگذاری، بانس ریت (bounce rate) به اندازه 32% افزایش می یابد (در مقایسه با زمان بارگذاری یک ثانیه ای) و زمان بارگذاری 5 ثانیه ای می تواند بانس ریت شما را به 90% برساند. فراموش نکنید، بانس ریت به معنی از دست دادن مشتری های بالقوه است.

bounce rate می تواند بر روی رنک و رتبه شما در جستجوی طبیعی نیز تاثیرگذار باشد

اگر گوگل متوجه شود که بیشتر بازدیدکنندگان یک صفحه مستقیما به صفحه نتایج برمی گردند، فکر می کند این صفحه تجربه کاربری خوبی ارائه نمی دهد.

گوگل، برگشتن از سایت به صفحه نتایج جستجو را به عنوان یک امتیاز منفی برای تجربه کاربری می بیند. این کمپانی در سال 2010 به طور واضح عنوان کرد که سرعت سایت، یک فاکتور مستقیم رنک دهی است. در سال 2010 این آپدیت تنها برای جستجو در دسکتاپ بود. در آن زمان گوگل عنوان کرد که تنها 1% از جستجوها تحت تاثیر این آپدیت قرار می گیرند و این آپدیت تنها بر جستجوهای انگلیسی در Google.com اعمال می شوند.

در ابتدای این سال، گوگل گفت که سرعت سایت در مدت زمانی محدود یکی از فاکتورهای رنک دهی موبایل خواهد بود و کمی پیش از این و در ماه جولای، این کمپانی اعلام کرد که این آپدیت حالا بر تمامی کاربران اعمال می شود.

گوگل یک بار دیگر اعلام کرد که این آپدیت فقط بر روی درصد کمی از جستجوها تاثیرگذار خواهد بود، اما به طور مشخص این درصد را اعلام نکرد. طبق معمول گوگل آگاهی مبهم و ترسناکی به کاربران داد که بیش از آنکه پاسخ سوالات ایجاد شده را بدهد، سوال به وجود آورد. ما در این مقاله چند نکته کاربردی ارائه می دهیم تا ببینید آپدیت سرعت گوگل چه تاثیری بر روی شما خواهد داشت.

آپدیت سرعت تنها بر روی کندترین صفحات تاثیر خواهد داشت

اگر دقیق تر بخواهیم بگوییم: “این آپدیت تنها بر روی صفحاتی تاثیرگذار خواهد بود که کندترین تجربه را برای کاربران رقم می زنند”.

اگر صفحات شما از قبل برای سرعت بهینه شده اند، این آپدیت فرصتی برای افزایش رنک و رتبه آنها نیست. احتمال اینکه با کاهش چندصد میلی ثانیه ای زمان بارگذاری، بیشتر دیده شوید و نتیجه بهتری بگیرید، کم است.

اما اگر صفحاتی با زمان بارگذاری خیلی زیاد دارید، باید بابت سرعت پایین لود سایت تان خیلی نگران باشید. به خصوص اگر این صفحات همیشه ترافیک طبیعی قابل توجهی داشته اند.

منظور از کند، چه سرعتی است؟

پست گوگل درباره آپدیت سرعت دقیقا مشخص نمی کند که به چه سرعتی کند گفته می شود، اما از ابزارهای ارزیابی آنها می توان برخی چیزها را متوجه شد.

ابزار PageSpeed Insights به وب سایتی کند می گوید که 3 ثانیه یا بیشتر برای ارائه First Contentful Paint (اولین نقاشی معنادار) یا بیش از 4.2 ثانیه برای ارائه رویداد DOMContentLoaded زمان احتیاج داشته باشد. رویداد DOMContentLoaded به زمانی گفته می شود که سند HTML اولیه به طور کامل و بدون صبر کردن برای بارگذاری stylesheet ها، تصاویر و subframe ها بارگذاری و تحلیل شده است.


تولید محتوای عالی را فراموش نکنید

توصیه عالی دیگری که گوگل درباره آپدیت سرعت به ما می کند این است که “هدفی که پشت عبارت جستجو شده هست، هنوز یک سیگنال بسیار قوی است. بنابراین یک صفحه کند هنوز می تواند رنک بالایی داشته باشد اگر محتوای خیلی مرتبط و خوبی داشته باشد”


علیرغم اهمیت سرعت، من فکر می کنم بر کسی پوشیده نیست که باید مطمئن باشید استراتژی محتوایی قوی ای دارید. محتوای به درد نخوری که خیلی سریع بارگذاری می شود رنک خوبی نخواهد گرفت.

اگر محتوای قوی ای دارید که رنک خیلی خوبی دارد اما سرعت سایتتان مناسب نیست، به این سرعت پایین به چشم یک تهدید نگاه کنید و در صدد چاره ای برای رفع آن باشید.

امیدوارم این مطلب بهخ دردتون بخوره:):);)
 
  • Like
Reactions: msm
بالا