سوال در مورد میزبانی سرور

ehsanfotoo

عضو تایید شده
کاربر انجمن
سلام
در مورد میزبانی سرور چند سوال دارم:

1- در میزبانی سرور ، سرور در دیتاسنتر قرار میگیرد و معمولاً دیتاسنتر فایروال دارد. آیا برای میزبانی سرور نیازی هست که فایروال خریداری کنیم؟

2- سایت من آپلودسنتر است. اسکریپت بر روی یک سرور قرار دارد و فایل های کاربران بر روی سروری دیگر آپلود میشوند. در میزبانی سرور آیا امکانی وجود دارد که اسکریپت و ایمیل و دیتابیس و... را روی هارد ssd قرار دهم ولی فایل ها بر روی هارد ساتا ذخیره شوند؟

3- کدام دیتاسنتر در ایران مناسب برای میزبانی سرور است؟

4- اگر مصرف ترافیکم زیاد شود ، آیا دیتاسنتر تخفیف میدهد؟

5- دیتاسنترهای ایران از لحاظ ارتباط با خارج از ایران خوب هستند؟ مثلاً کاربر در خارج از ایران باشد ، آیا میتواند فایل ها را با سرعت مناسب دانلود کند؟ یا ربات‌های گوگل به راحتی میتوانند به سایت دسترسی داشته باشند؟

با تشکر

farid

مدیر کل انجمن
عضو کادر مدیریت
مدیر کل انجمن
وب سایت
faraso.org
سلام
در مورد میزبانی سرور چند سوال دارم:

1- در میزبانی سرور ، سرور در دیتاسنتر قرار میگیرد و معمولاً دیتاسنتر فایروال دارد. آیا برای میزبانی سرور نیازی هست که فایروال خریداری کنیم؟

2- سایت من آپلودسنتر است. اسکریپت بر روی یک سرور قرار دارد و فایل های کاربران بر روی سروری دیگر آپلود میشوند. در میزبانی سرور آیا امکانی وجود دارد که اسکریپت و ایمیل و دیتابیس و... را روی هارد ssd قرار دهم ولی فایل ها بر روی هارد ساتا ذخیره شوند؟

5- دیتاسنترهای ایران از لحاظ ارتباط با خارج از ایران خوب هستند؟ مثلاً کاربر در خارج از ایران باشد ، آیا میتواند فایل ها را با سرعت مناسب دانلود کند؟ یا ربات‌های گوگل به راحتی میتوانند به سایت دسترسی داشته باشند؟

با تشکر

سلام

بیشتر دیتاسنتر ها فایروال قرار نمیدن و فقط پشت روتر اونها هستید و هیچ رولی ندارند اگر بصورت تخصصی فایروال سخت افزاری نیاز دارید
یا باید خریداری کنید یا از دیتاسنتر اجاره کنید برخی از دیتاسنتر ها با دریافت هزینه انجام میدن برخی هم خیر که باید خودتون خریداری کنید

بله بستگی اما به تنظیمات اون اسکریپت شما دارد بیشتر اسکریپت های آپلودسنتری چنین قابلیت هایی پشتیبانی می کنند حتی آپلود روی هارد در نود سرور های دیگر!

نمیشه دقیق گفت اما شرکت فراسو سامانه پاسارگاد از پارس آنلاین و آسیاتک ارائه میده که از لینک زیر قابل خرید است
https://www.faraso.org/colocation/
بستگی به دیتاسنرت دارد و میزان مصرف و اینکه مصرف دانلود است یا آپلود در صورت تهیه سرویس از فراسو میتونید از سیستم پشتیبانی و قبل از خرید سوال های تکمیلی را بپرسید

این سوال رو نمیشه با یک کلمه جواب داد برای مثال الان که روی پیام رسان ها اختلال پیش اومده کلا ارتباط ایران با خارج ایران و بلعکس بد شده یا در مواقع مشابه که هر دوره از این دست موارد داشتیم!
اما در حالت کلی و در زمانیکه همه چیز اصطلاحا آروم هست مشکل خاصی نیست

ehsanfotoo

عضو تایید شده
کاربر انجمن
در مورد سوال شماره 2 ، اسکریپتم چنین قابلیتی دارد. منظور من از سمت سرور است. باید مجازی سازی نصب کنیم و سپس از سمت اسکریپت تعریف کنیم که فایل بر روی کدام سرور مجازی آپلود شوند؟ یا نیازی به مجازی سازی نیست؟ ضمن اینکه فقط خودمان از سرور استفاده میکنیمو قصد فروش سرور به اشخاص را نداریم.

farid

مدیر کل انجمن
عضو کادر مدیریت
مدیر کل انجمن
وب سایت
faraso.org
در مورد سوال شماره 2 ، اسکریپتم چنین قابلیتی دارد. منظور من از سمت سرور است. باید مجازی سازی نصب کنیم و سپس از سمت اسکریپت تعریف کنیم که فایل بر روی کدام سرور مجازی آپلود شوند؟ یا نیازی به مجازی سازی نیست؟ ضمن اینکه فقط خودمان از سرور استفاده میکنیمو قصد فروش سرور به اشخاص را نداریم.
سلام
نیاز به مجازی سازی ندارید بعید هم میدونم جز پیشنیاز اسکریپت مجازی سازی باشد
فقط باید تنظیمات را صحیح انجام دهید که وابسته به اسکریپت شما دارد لذا بنده بطور کلی میتونم توضیح بدم

بالا