جلوگیری از رهگیری (tracking) شرکت Microsoft در ویندوز 10

AHMAD

ایران وب ادمین
عضو کادر مدیریت
ناظر انجمن
وب سایت
www.rastana.com
چگونه مانع از رهگیری(tracking) شرکت Microsoft روی ویندوز 10 شویم؟

شرکت Microsoft تأیید کرد که با سیستم عامل Windows 10 خود حجم زیادی از داده کاربران خود (بیشتر از قبل) را جمع آوری می کند، اما غولهای دنیای کامپیوتر فکر می کنند جای نگرانی نیست.

windows10_2_800_thumb800.jpg

اگر شما Windows 10 Home را با تنظیمات پیش فرض نصب کنید، سیستم عامل اطلاعات تاریخچه مرورگر و مکان شما را ارسال می کند. همچنین تمام کلماتی را که با صفحه کلید تایپ می کنید توسط یک Keylogger رهگیری(track) می کند و تمام درخواستها و سوالاتی که از دستیار شخصی (personal assistant) یی به نام Cortana مطرح می نمایید را ثبت می کند. این موارد به این منظور استفاده می شود که Microsoft تبلیغات هدفمندی را برای شما در منوی استارت ارائه کند.

چگونه مانع جمع آوری و ارسال داده به Microsoft شویم؟

یکی از ابزارهای کاربردی برای این مشکل Spybot نام دارد که در سال 2000 توسط دانشجوی مهندسی به نام Patrick Kolla-Ten Venne ایجاد شده است. ایشان یک Community جهانی از داوطلبان برای تحلیل بدافزارها و spyware ها به منظور تولید یک نرم افزار رایگان برای کاربران غیر تجاری تشکیل داد که با نام Spybot Search & Destroy شناخته می شود. این نرم افزار به شرکتها فروخته می شود ولی برای کاربران شخصی رایگان قابل استفاده است و مرتب بروزرسانی می گردد.

نسخه رایگان نرم افزار توسط Team Spybot و Safer-Networking Ltd Community پشتیبانی می گردد و توسط مشارکت کنندگان داوطلب کمک مالی می شود. آخرین پروژه این گروه، Spybot Anti-Beacon است که ابزاری مستقل برای مسدود کردن قابلیت های رهگیری(tracking) سیستم عامل های Microsoft طراحی شده است. این ابزار برای نسخه های مختلف سیستم عامل شرکت Microsoft شامل Windows 10، Windows 8.1، Windows 8 و Windows 7 کاربرد دارد.

حجم آخرین نسخه آن 2.6 مگابایت است و کاربری بسیار ساده و راحتی دارد. با انتخاب Immunize ارسال داده برای شرکت Microsoft را کلا متوقف می کند. این نرم افزار را می توانید از مسیر زیر دریافت کنید.

https://www.safer-networking.org/spybot-anti-beacon

منبع :
http://www.ibtimes.co.uk/how-stop-m...indows-10-download-spybot-anti-beacon-1527605

• Like
Reactions: msm

msm

عضو حرفه ای
ناظر انجمن
کاش زودتر با این نرم افزار آشنا شده بودم فک کنم تا به الان کلی از اطلاعاتم ر گرفته مایکروسافت
تشکر از معرفی این نرم افزار

AHMAD

ایران وب ادمین
عضو کادر مدیریت
ناظر انجمن
وب سایت
www.rastana.com
کاش زودتر با این نرم افزار آشنا شده بودم فک کنم تا به الان کلی از اطلاعاتم ر گرفته مایکروسافت
تشکر از معرفی این نرم افزار

خواهش می کنم

لطفا اگر تست کردین اوکی بود اطلاع بدین در جریان باشیم

msm

عضو حرفه ای
ناظر انجمن
نصب شد مشکلی نبود

msm

عضو حرفه ای
ناظر انجمن
سلام
بعد از مدتی استفاده متوجه شدم این برنامه برخی عملکردای سیستم رو مختل میکنه پیشنهاد میکنم استفاده نکنید الان که به حالت قبل برگردوندم خیلی مشکلاتم رفع شد

AHMAD

ایران وب ادمین
عضو کادر مدیریت
ناظر انجمن
وب سایت
www.rastana.com
سلام
بعد از مدتی استفاده متوجه شدم این برنامه برخی عملکردای سیستم رو مختل میکنه پیشنهاد میکنم استفاده نکنید الان که به حالت قبل برگردوندم خیلی مشکلاتم رفع شد

سلام

چه مشکلاتی داشتین ؟

msm

عضو حرفه ای
ناظر انجمن
آپدیت ویندوز از کار اقتاد ، داخل استارت دیگه سرچ کار نمیکنه هزچی سرچ میکنی فقط حالت لودینگ داره بعد از غیر فعال کردنش درست شد

بالا