رفع مشکل کرون جاب در WHMCS 6.0.1

AHMAD

ایران وب ادمین
عضو کادر مدیریت
ناظر انجمن
وب سایت
www.rastana.com
سلام

همانطور که می دانید ، در whmcs ورژن 6 ، تغییرات گسترده ای اعمال شده که یکی از آن ها تغییر مسیر کرون جاب می باشد.

در whmcs 6 کرون جاب در مسیر whmcsroot/crons/cron.php قرار دارد اما مشاهده شده که پس از تنظیم cronjob بر روی آدرس فوق در سرور ، فایل کرون اجرا نمی شود.

برای رفع این مشکل ، مراحل زیر را انجام دهید :

1 - به مسیر whmcsroot/crons بروید

2 - فایل config.php.new را به config.php تغییر نام دهید

3 - فایل config.php را باز کرده و کد زیر را مطابق با آدرس محل نصب whmcs خود تغییر دهید :

PHP:
$whmcspath = '/home/user/domains/domain.com/public_html/whmcsroot/';

4 - تغییرات را ذخیره کنید

پس از طی کردن مراحل فوق ، فایل کرون جاب شما به درستی اجرا خواهد شد.

موفق باشید

.

drsherman

عضو تایید شده
کاربر انجمن
من انجام دادم ولی همچنان تو این نسخه کران جاب اجرا نمیشه و تایم اوت داره احتمالاً...

farid

مدیر کل انجمن
عضو کادر مدیریت
مدیر کل انجمن
وب سایت
faraso.org
من انجام دادم ولی همچنان تو این نسخه کران جاب اجرا نمیشه و تایم اوت داره احتمالاً...
اسلام
یکبار از محیط بش دستی اجرا کنید بینید در اجرای دستی هم خطا نداشته باشید گاها خطا برای مشکل دیگری است و ارتباطی با تایم اوت ندارد
بهتر است برای اطمینان لاگ وب سرور ( آپاچی یا nginx یا ... ) را در ساعت اجرای کران جاب چک کنید ببینید خطای تایم اوت داشتید یا خیر

drsherman

عضو تایید شده
کاربر انجمن
اسلام
یکبار از محیط بش دستی اجرا کنید بینید در اجرای دستی هم خطا نداشته باشید گاها خطا برای مشکل دیگری است و ارتباطی با تایم اوت ندارد
بهتر است برای اطمینان لاگ وب سرور ( آپاچی یا nginx یا ... ) را در ساعت اجرای کران جاب چک کنید ببینید خطای تایم اوت داشتید یا خیر

سلام، ممنون از راهنمایی شما، بله اجرا میشه، حتی بصورت دستی با آدرس وب ولی زمان میبره و دیباگ هم فعال خطایی ظاهر نمیشه...
روی کران جاب سیپنل ما احتمالاً تایم اوت میشه که اجرا نمیشه...
این مسیردهی که احمدآقا گفتن مربوط به زمانی هست که کران جاب رو در مسیری غیر از مسیر اصلی مثلاً خارج روت قرار داده باشیم کاربرد داره :)

با کرل هم تست کردم یه مدت اجرا میشد ولی الان از کار افتاده
/usr/bin/curl http://site.com/crons/cron.php

فکر می کنم از مشکلات نسخه 6 و کاربران زیادی درگیرش شدن... در نهایت از سایت cron-job.org استفاده کردیم...

farid

مدیر کل انجمن
عضو کادر مدیریت
مدیر کل انجمن
وب سایت
faraso.org
سلام، ممنون از راهنمایی شما، بله اجرا میشه، حتی بصورت دستی با آدرس وب ولی زمان میبره و دیباگ هم فعال خطایی ظاهر نمیشه...
روی کران جاب سیپنل ما احتمالاً تایم اوت میشه که اجرا نمیشه...
این مسیردهی که احمدآقا گفتن مربوط به زمانی هست که کران جاب رو در مسیری غیر از مسیر اصلی مثلاً خارج روت قرار داده باشیم کاربرد داره :)

با کرل هم تست کردم یه مدت اجرا میشد ولی الان از کار افتاده
/usr/bin/curl http://site.com/crons/cron.php

فکر می کنم از مشکلات نسخه 6 و کاربران زیادی درگیرش شدن... در نهایت از سایت cron-job.org استفاده کردیم...
اگر با دستورات php -q مشکل داشتید با فرمت GET یا wget میزدید چون دارید میگید از سایت cron-job داره اجراش میکنه در نتیجه باید با wget یا get از سرور خودتون هم اجرا شود

aaaaasss

عضو تایید شده
کاربر انجمن
سلام ، دوستان بنده کران تنظیم کردم ، وقتی اجرا میشه تنها 1 فاکتور ارسال میکنه ، تیکت های قبل رو نمیبنده ، میشه راهنمایی کنید برای حلش؟

msm

عضو حرفه ای
ناظر انجمن
سلام ، دوستان بنده کران تنظیم کردم ، وقتی اجرا میشه تنها 1 فاکتور ارسال میکنه ، تیکت های قبل رو نمیبنده ، میشه راهنمایی کنید برای حلش؟
سلام
بهتر تاپیک جدا باز کنید

farid

مدیر کل انجمن
عضو کادر مدیریت
مدیر کل انجمن
وب سایت
faraso.org
سلام
احتمالا خطایی دارید لاگ های سرور و whmcs را چک کنید اگر در لاگ whmcs مقدار cronjob complte را مشاهده نمی کنید ناقص داره اجرا میشه کران جابتون
دلیلش هم خطا در یکی از ماژول های یا addon ها که با کران جاب هوک دارند میتونه باشد

بالا