AHMAD

ایران وب ادمین
عضو کادر مدیریت
ناظر انجمن
وب سایت
www.rastana.com
سلام

همونطور که از عنوان تاپیک مشخصه می خواستم بدونم از چه طریقی میشه تمام قطعات یک سرور (مثل هارد ، رم ، سی پی یو ، پاور و ..) رو تست کرد که از نظر فنی سالم باشند و مشکلی نداشته باشند ؟

اگر دسترسی فیزیکی به سرور داشته باشیم چه طور تست کنیم ؟

اگر دسترسی فیزیکی به سرور نداشته باشیم امکانش هست از راه دور تست کنیم ؟ به چه صورت ؟

لطفا در صورت امکان توضیحات کامل بدین

ممنونم

msm

عضو حرفه ای
ناظر انجمن
سلام
در مورد سرور مجازی یا اختصاصی ؟ اگر سرور مجازی مجازی سازیش با چه مجازی سازی هست ؟

AHMAD

ایران وب ادمین
عضو کادر مدیریت
ناظر انجمن
وب سایت
www.rastana.com
سلام
در مورد سرور مجازی یا اختصاصی ؟ اگر سرور مجازی مجازی سازیش با چه مجازی سازی هست ؟

سلام

منظورم سرور اختصاصی هست

اگر قصد خرید سرور اختصاصی داشته باشید ، مراحلی که برای تستش طی می کنید دقیقا چه مراحلی هست ؟

اگر دسترسی فیزیکی داشته باشید یا نداشته باشید چه طور قطعات سرور رو تست می کنید ؟

پیشاپیش ممنونم

farid

مدیر کل انجمن
عضو کادر مدیریت
مدیر کل انجمن
وب سایت
faraso.org
سلام

همونطور که از عنوان تاپیک مشخصه می خواستم بدونم از چه طریقی میشه تمام قطعات یک سرور (مثل هارد ، رم ، سی پی یو ، پاور و ..) رو تست کرد که از نظر فنی سالم باشند و مشکلی نداشته باشند ؟

اگر دسترسی فیزیکی به سرور داشته باشیم چه طور تست کنیم ؟

اگر دسترسی فیزیکی به سرور نداشته باشیم امکانش هست از راه دور تست کنیم ؟ به چه صورت ؟

لطفا در صورت امکان توضیحات کامل بدین

ممنونم
در مورد هارد با ابزار هایی مثل smart میشه چک کرد تا حدودی نسبتا هارد سلامت است یا خیر برای رم هم نرم افزار وجود داره اما متاسفانه الان اسمش خاطرم نیست
زیاد باهاش کار نکردم، روی سرور های اختصاصی اگر مادربرد دارای kvm روی خودش باشه برای مثال روی سوپر میکرو ipmi موجود باشه sensor check داره که خود مادربرد
سلامتشون رو چک میکنه شما هم میتونید مشاهده کنید از توی ipmi که مشکلی داره یا خیر
باز بنده یک چند تا مورد رو که همیشه چک می کنم رو توضیح میدم اما اینها همه نسبی است و تجربه شخصی لذا تائید علمی نمی کنم هیچ کدوم رو که با این روش
بتونید از سلامت کامل اطلاع پیدا کنید:
لینوکس:
در لینوکس با استفاده از دستور cat /proc/cupinfo میتونید اطلاعات سی پیو رو مشاهده کنید دقت کنید سی پیو اگر خراب باشه عموما سرور روشن نمیشه در نتیجه چک کردن
ریموت معنی خاصی نداره! اگر روشن بود دستور فوق میتونه اطلاعات سی پیو رو بهتون نشون بده.
رم هم میتونید با دستور free -m چک کنید اما سلامت کامل رم رو حتما باید نرم افزار مخصوصش که عرض کردم فراموش کردم چک کنید چون رم خیلی حساس است
حتی با وجود کارکرد سیستم رمی که مشکل داشته باشه ممکن است در شرایط خاص سیستم رو دچار هنگ کردن کند!

ویندوز:
در ویندوز از properties ای که از mycomputer می گیرد قسمت device میتونید مشخصات رم و سی پیو رو مشاهده کنید توضیحات سلامت مشابه اون چیزی بود که در قسمت
لینوکس عرض کردم

AHMAD

ایران وب ادمین
عضو کادر مدیریت
ناظر انجمن
وب سایت
www.rastana.com
در مورد هارد با ابزار هایی مثل smart میشه چک کرد تا حدودی نسبتا هارد سلامت است یا خیر برای رم هم نرم افزار وجود داره اما متاسفانه الان اسمش خاطرم نیست
زیاد باهاش کار نکردم، روی سرور های اختصاصی اگر مادربرد دارای kvm روی خودش باشه برای مثال روی سوپر میکرو ipmi موجود باشه sensor check داره که خود مادربرد
سلامتشون رو چک میکنه شما هم میتونید مشاهده کنید از توی ipmi که مشکلی داره یا خیر
باز بنده یک چند تا مورد رو که همیشه چک می کنم رو توضیح میدم اما اینها همه نسبی است و تجربه شخصی لذا تائید علمی نمی کنم هیچ کدوم رو که با این روش
بتونید از سلامت کامل اطلاع پیدا کنید:
لینوکس:
در لینوکس با استفاده از دستور cat /proc/cupinfo میتونید اطلاعات سی پیو رو مشاهده کنید دقت کنید سی پیو اگر خراب باشه عموما سرور روشن نمیشه در نتیجه چک کردن
ریموت معنی خاصی نداره! اگر روشن بود دستور فوق میتونه اطلاعات سی پیو رو بهتون نشون بده.
رم هم میتونید با دستور free -m چک کنید اما سلامت کامل رم رو حتما باید نرم افزار مخصوصش که عرض کردم فراموش کردم چک کنید چون رم خیلی حساس است
حتی با وجود کارکرد سیستم رمی که مشکل داشته باشه ممکن است در شرایط خاص سیستم رو دچار هنگ کردن کند!

ویندوز:
در ویندوز از properties ای که از mycomputer می گیرد قسمت device میتونید مشخصات رم و سی پیو رو مشاهده کنید توضیحات سلامت مشابه اون چیزی بود که در قسمت
لینوکس عرض کردم

خیلی خیلی ممنونم از اطلاعات مفیدتون

چقدر خوبه که همه آنلاین هستیم

امکانش هست در تاپیک جداگانه آموزش چک کردن هارد با smart رو قرار بدین ؟

همینطور اسم نرم افزاری که برای چک کردن رم استفاده میشه رو اگر خاطرتون اومد حتما بگین فرید جان

باز هم تشکر می کنم از اطلاعات مفیدتون

farid

مدیر کل انجمن
عضو کادر مدیریت
مدیر کل انجمن
وب سایت
faraso.org
خیلی خیلی ممنونم از اطلاعات مفیدتون

چقدر خوبه که همه آنلاین هستیم

امکانش هست در تاپیک جداگانه آموزش چک کردن هارد با smart رو قرار بدین ؟

همینطور اسم نرم افزاری که برای چک کردن رم استفاده میشه رو اگر خاطرتون اومد حتما بگین فرید جان

باز هم تشکر می کنم از اطلاعات مفیدتون
حتما طی روز ها آتی در این مورد پستی قرار خواهم داد

RAFIX

عضو تایید شده
کاربر انجمن
نرم افزاری داریم که سفارشات شبکه و سرور را انجام میده. بین کاربر و مشتری ارتباط برقرار می کنه ممنون میشم ببینید و ثبت سفارش کنید برای نظر سنجی..

آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا