مشکل دانلود شدن صفحه ی درخواست شده

AHMAD

ایران وب ادمین
عضو کادر مدیریت
ناظر انجمن
وب سایت
www.rastana.com
سلام

اخیرا با مشکلی مواجه شدم که گاهی اوقات وقتی روی بعضی از لینک های وب سایتم کلیک می کنم بلافاصله شروع به دانلود اون صفحه می کنه (مثل حالتی که php روی سرور نصب نیست) اما بعد از یکی دو بار refresh کردن مشکل حل میشه و صفحه باز میشه

وب سرور nginx-apache هست. آپاچی و nginx رو ریست کردم فرقی نکرد.

مشکل از چی میتونه باشه ؟

ممنونم

.

farid

مدیر کل انجمن
عضو کادر مدیریت
مدیر کل انجمن
وب سایت
faraso.org
سلام

اخیرا با مشکلی مواجه شدم که گاهی اوقات وقتی روی بعضی از لینک های وب سایتم کلیک می کنم بلافاصله شروع به دانلود اون صفحه می کنه (مثل حالتی که php روی سرور نصب نیست) اما بعد از یکی دو بار refresh کردن مشکل حل میشه و صفحه باز میشه

وب سرور nginx-apache هست. آپاچی و nginx رو ریست کردم فرقی نکرد.

مشکل از چی میتونه باشه ؟

ممنونم

.
سلام
روی تمامی وب بروزر ها این مشکل است یا روی بروز خاصی ضمن اینکه idm رو برای وب بروزتون غیر فعال کنید و تست کنید احتمال داره برای اون باشد

AHMAD

ایران وب ادمین
عضو کادر مدیریت
ناظر انجمن
وب سایت
www.rastana.com
سلام
روی تمامی وب بروزر ها این مشکل است یا روی بروز خاصی ضمن اینکه idm رو برای وب بروزتون غیر فعال کنید و تست کنید احتمال داره برای اون باشد

سلام

فقط روی کروم این مشکل رو دارم خیلی عجیبه که عملکرد بعضی قسمت ها هم روی کروم مشکل داره. مثلا وقتی میخوام یه کامنت رو حذف کنم به ظاهر حذف میشه اما وقتی صفحه رو رفرش می کنم حذف نشده اما روی فایرفاکس بدون مشکل حذف میشه

مورد بعدی اینکه با دانلودر خود کروم دانلود می کنه و اصلا idm باز نمیشه

farid

مدیر کل انجمن
عضو کادر مدیریت
مدیر کل انجمن
وب سایت
faraso.org
سلام

فقط روی کروم این مشکل رو دارم خیلی عجیبه که عملکرد بعضی قسمت ها هم روی کروم مشکل داره. مثلا وقتی میخوام یه کامنت رو حذف کنم به ظاهر حذف میشه اما وقتی صفحه رو رفرش می کنم حذف نشده اما روی فایرفاکس بدون مشکل حذف میشه

مورد بعدی اینکه با دانلودر خود کروم دانلود می کنه و اصلا idm باز نمیشه
من هم با کروم با چند تا سایت دیگه چنین مشکلی دارم البته چون سایت ها دست خودم نیست نمیدونم تنظیماتشون چی است اما امکان داره موردی روی آپدیت آخر کروم باشه

AHMAD

ایران وب ادمین
عضو کادر مدیریت
ناظر انجمن
وب سایت
www.rastana.com
من هم با کروم با چند تا سایت دیگه چنین مشکلی دارم البته چون سایت ها دست خودم نیست نمیدونم تنظیماتشون چی است اما امکان داره موردی روی آپدیت آخر کروم باشه

دلیلش رو متوجه شدم
برای من وقتی Development mode در کلودفلیر فعال است این مشکل ایجاد میشه

farid

مدیر کل انجمن
عضو کادر مدیریت
مدیر کل انجمن
وب سایت
faraso.org
دلیلش رو متوجه شدم
برای من وقتی Development mode در کلودفلیر فعال است این مشکل ایجاد میشه
ولی روی سایت های بدون کلود فلیر هم این مشکل بعضا هست

AHMAD

ایران وب ادمین
عضو کادر مدیریت
ناظر انجمن
وب سایت
www.rastana.com
ولی روی سایت های بدون کلود فلیر هم این مشکل بعضا هست

برای من این مشکل فقط روی یکی دو تا از سایت های خودم بود که کاملا اتفاقی متوجه شدم وقتی development mode فعال هست این مشکل پیش میاد
خیلی کنجکاوم دلیلش رو بدونم که از نظر تئوری وقتی php نصب هست و وب سرور در حال کار هست چطور از هر چند request یکی به مشکل می‌خوره

Mansour

عضو تایید شده
کاربر انجمن
سلام
بله این مشکل بعضی اوقات در کروم هستش فقط برای سایر دوستان که این تاپیک رو می بینن میگم که فایل های php که دانلود میشن اصلا محتوی کد های PHP اصلی اون سایت نیستن بلکه کروم معمولا یه سری حروف نامفهوم کوتاه با اسم این فایل ها دانلود میکنه.
البته من یادمه چند سال پیش یکی از نسخه های فایرفاکس هم این مشکل رو با بعضی سایت ها داشت اما جدیدا اصلا این مشکل رو در فایرفاکس نداشتم.
فقط خواستم بگم مدیران سایت ها خیالشون راحت باشه کد PHP اصلی شما دانلود نمیشه چون در واقع مشکل از Webserver شما نیستش بلکه مشکل از کروم هستش :)

msm

عضو حرفه ای
ناظر انجمن
یکبار کش مرورگر رو پاکسازی کنید ممکن این مشکل حل بشه
یکجا خوندم که وقتی یه سایتی رو باز میکنید user-agent که به سمت سرور ارسال میشه در زمان های بعدی هم که باز کنید سایت رو از همون agent استفاده میکنه حالا اگر شما سایتی رو باز کرده باشید و agent قدیمی باشه و وب سرور دیگه ازش پشتیبانی نکنه اتفاقی که میوفته دانلود صفحه بافر شده هست .
احتمالا خیلی خوب توضیح ندادم اما کلیتش درسته همینه یمبار کش پاک کنید نباید دیگه همچین مشکلی بخورید تا مدتها (آپدیت های بعدی وب سرور)

بالا